Projektowaniem stron internetowych zajmuję się od ponad 10-ciu lat. Nabyte w tym czasie doświadczenie - działając także jako podwykonawca - pozwoliło mi opanować pewną technikę pracy i sposób podejścia do kwestii związanych z projektowaniem i wdrażaniem responsywnych stron internetowych. Wciąż poświęcam sporo czasu na zdobywanie nowych informacji, tak aby finalny produkt był możliwie najwyższej jakości.

Począwszy od samego projektu, aż do jego wdrożenia jako działająca strona internetowa, przywiązuję dużą uwagę do detali, których może na pierwszy rzut oka nie widać, ale one są i stanowią o odbiorze całego projektu.

W zależności od wymagań, strona może pełnić rolę wizytówki, gdzie treści nie ulegają częstym zmianom, w związku z tym nie ma potrzeby wdrażania systemu zarządzania treścią. W ten sposób można ograniczyć koszty i czas potrzebny na jej wykonanie.

W sytuacji, gdy potrzebny jest dostęp do edycji treść strony, przygotowany w powyższym kroku projekt wdrażam najczęściej do systemu CMS WORDPRESS. Obecnie jest on najpopularniejszym systemem do zarządzania treścią strony.
Umożliwia łatwe wprowadzanie dynamicznych danych, edycję i tworzenie nowych stron, dodawanie aktualności, nowych użytkowników itp. Wszystko odbywa się w obrębie wcześniej wykonanego szablonu graficznego strony.

Dodatkowo można na nim zbudować sklep internetowy oraz dodać obsługę wielu języków. Łatwiej jest także zarządzać elementami mającymi wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

Jakie są koszty i terminy wykonania strony internetowej?

Te zawsze są wyceniane indywidualnie, tak jak każdy projekt jest indywidualny. Po otrzymaniu zapytania staram się doprecyzować najważniejsze rzeczy, tak aby cena rzeczywiście odpowiadała stawianym wymaganiom i była satysfakcjonująca dla obu stron. Wycena jak i rozliczenie na podstawie faktury VAT dotyczy projektu jako całości.

Plusem takiego podejścia jest fakt, że od początku wiadomo jaki będzie ostateczny koszt wykonania projektu i zakres prac. Nie wprowadzam żadnego sztucznego limitu na ilość zgłaszanych poprawek, ale oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

Czas wykonania jest również uzależniony od założeń projektu, z reguły wynosi od dwóch do czterech tygodni.

Czy wykonuję zaawansowane, dedykowane systemy?

Tak, ale nie sam. Z uwagi na kwestie bezpieczeństwa oraz niezawodności systemu współpracuję wtedy ze sprawdzonym programistą PHP / MySql.
W ten sposób dzieląc pracę na tę po stronie widoku Klienta oraz zaplecza systemowego wdrożyliśmy kilka dużych projektów, które z powodzeniem od kilku lat pracują zgodnie z założeniami:

Co i jak robię?

Szablon graficzny

Przygotowuję do wglądu wstępny układ treści i elementów na stronie. Po akceptacji tworzę właściwą warstwę graficzną. Na tym etapie wprowadzane są poprawki.

Semantyczny HTML

Projekt koduję do statycznego szablonu, którego działanie można sprawdzić w przeglądarce. Struktura kodu jest przejrzysta i przyjazna dla wyszukiwarek.

Responsywność RWD

Duży nacisk kładę na dostępność strony na każdym urządzeniu mobilnym - od małych smartfonów, przez tablety, po ekrany z dużą rozdzielczością.

CMS WORDPRESS

Statyczny szablon HTML wdrażam do systemu zarządzania treścią, dzięki czemu łatwo i przyjemnie można edytować treść strony lub wprowadzać nową.

Sklep WOOCOMMERCE

Nasz system może zostać rozbudowany o moduł sklepu internetowego WooCommerce. Prosty w obsłudze, z wieloma opcjami konfiguracji oraz płatnościami online.

Poczta hosting

Pomagam w wyborze hostingu, konfiguruję usługę na serwerze, zakładam konta pocztowe do obsługi strony i formularzy kontaktowych. Gotowa strona jest ostatecznie sprawdzana.

Przykładowe realizacje
responsywny projekt strony internetowej http://defendit.pl

Defend IT + CMS

responsywny projekt strony internetowej http://focusprint.pl

Focus Print + CMS

responsywny projekt strony internetowej http://antykigrodkow.pl

Antyki Grodków + CMS + Sklep

responsywny projekt strony internetowej https://kurtynawodna.eu

KURTYNAWODNA.EU + CMS + Sklep

responsywny projekt strony internetowej https://galaxy.com.pl

GALAXY + CMS

responsywny projekt strony internetowej https://scalarcashback.eu/system

SCALAR Cashback + Sklep

responsywny projekt strony internetowej http://imigrant.com.pl

IMIGRANT + CMS

responsywny projekt strony internetowej https://5g.pl

5G + CMS